Silke Junior Dynebetræk
Giv din junior det bedste -
Hud kan være tilbøjelig til tørhed og irritation - Silke absorberer ikke naturligt fugtighed fra huden ligesom andre stoffer, men tilfører derimod fugt.
Silke er allergivenlig og husstøvmider kan ikke leve i Silke - som er en anden god grund til at putte din baby i silke, tillader barnet at ånde i allergenfrit miljø.
Silke er også en naturlig varme regulator, til opretholdelse af din baby's krops temperatur samt holde baby'er varme i kolde temperaturer og køligt i varme temperaturer.
Silke giver din babys krop lov at ånde og er også naturligt brandhæmmende
Babyer er tilbøjelig til at miste deres hår på bagsiden af hovedet, når de bevæger sig i vugge, barnevogn eller barneseng. I et forsøg er det bevist, at spædbørn som sover på silke ikke mister deres hår på bagsiden af hovedet.
Silke dynebetræk produceret i 19momme silke INFO
Giv dit barn den bedste løsning!
Kundeanmeldelse
“Jeg har aldrig sovet bedre – silken føles som en drøm mod huden.”
“Fantastisk kvalitet og lynhurtig levering. Jeg køber aldrig andet nattøj igen.”
“Min hud klør ikke længere – silkeundertøjet er virkelig allergivenligt.”
Det siger vores kunder
Super go silke kvalitet. Dejligt dansk firma med god kundeservice og super kvalitet i silke. Har brugt dem i 5 år.
Hurtig levering og lækre produkter. Meget tilfreds!
Som altid kvalitetsvare og hurtig ekspedition. ❤️❤️❤️
Rigtigt dejlige silke leggings – glider let på og laver ingen folder. Perfekte under både skørter og bukser.
Rigtig gode sovemasker. Hurtig levering, gode priser. Holder lyset helt ude og er blød og lækker at have på.
Recommended! As always, good products and correct delivery.
Der er endnu ikke nogen anmeldelser her. Vi vil være glade for hvis du vil anmelde som den første.